Bakan Özlü’den Suriye açıklaması: “Geç kalmış bir operasyon olarak değerlendiriyoruz”

Faruk Özlü, ABD’nin Suriye’ye yaptığı hava saldırısını değerlendirerek, Geç kalmış bir operasyon olarak değerlendiriyoruz dedi.

Sakarya’da bir fabrika açılışına katılan Faruk Özlü, ABD’nin Suriye operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu. Saldırının geç kalınmış olduğunu söyleyen Bakan Özlü, Çevremizdeki gelişmelere ilişkin 2 gün önce Suriye’de bir olay meydana geldi. Kimyasal silah kullanıldı ve onlarca, yüzlerce genç çocuğun manzaralarını haber kanallarında gördünüz. Bu vahşetin daha fazla sürdürülmemesi gerekir. Bu vahşetin daha fazla sürmemesi için dünyanın güvenlik kuruluşlarının, NATO gibi, Birleşik Milletler gibi daha fazla beklememesi gerekir. Dün gece sabaha karşı Amerika tarafından Suriye’ye karşı yapılan operasyonu olumlu karşılıyoruz. Geç kalmış bir operasyon olarak değerlendiriyoruz. Bu operasyon, bu müdahale yıllar önce Obama döneminde olabilseydi. Bu müdahalenin devam etmesini, bu katliamın durmasını temenni ediyoruz dedi.

Bir önceki yazımız olan Sakarya Teknokent CeBIT’e katıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir