Başbakan: CHP'de her boy genel başkan var

Başbakan Binali Yıldırım, CHP’ye yüklenerek, Kimin genel başkan olduğu belli değil, her biri boy. Baykal, Muharrem İnce, Gürsel Tekin, ayrı bir havadan çalıyor, hepsi 16 Nisan için değil genel başkanlık için kendi hesaplarını yapıyorlar dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Gençlik evet diyor’, ‘ Kararımız net tabi ki evet Burdu’, ‘ Önce memleket tabi ki evet’, ’Daima millet kararımız evet’ yazılı pankartlar eşliğinde alkışlarla kürsüye gelen Başbakan Binali Yıldırım, Burdur İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif’in şehri Burdur, göller şehri Burdur, ilim irfan şehri Burdur, göller diyarı Burdur. Bugün yine çok güzelsin Burdur dedi.

KAZANDIĞI SEÇİM YOK

Kılıçdaroğlu’nun 7 seçime girdiğini ve 7’sini de kaybettiğini kaydeden Binali Yıldırım, Hala tek adamsın, aynaya bak tek adamı arıyorsan. Demokrasinin olduğu yerde çok partili olan yerde diktatörlük olur mu olmaz. Türkiye’de Kılıçdaroğlu’nun hatırı için iki cumhurbaşkanımı, iki tane muhtar mı seçeceğiz, iki belediye başkanı mı seçeceğiz. Bugünlerde HDP ile kol kolalar onlardan eş başkan hastalığı geçmiş tek adam diye tutturmuş. Kimin genel başkan olduğu belli değil, her biri boy. Baykal, Muharrem İnce, Gürsel Tekin, ayrı bir havadan çalıyor, hepsi 16 Nisan için değil genel başkanlık için kendi hesaplarını yapıyorlar. Bırakın milletin işiyle uğraşın hesabınızı sonra görün, milleti kendi işlerinizde kullanmayın dedi.

Bir önceki yazımız olan Mevlüt Çavuşoğlu: Yeni sistemle Türkiye bağımsız ve daha güçlü olacak başlıklı makalemizde Binali yıldırım, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir