Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyanın en cömerti Türkiye

İşte o konuşmadan satır başları

Sözlerimin hemen başında vefatının senei devriyesinde aziz insan, yiğit insan kıymetli kardeşime Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum. Türkiye’nin en zor dönemlerinde gösterdiği sağlam duruşla milletimizin gönlünde özel bir yeri olan Yazıcıoğlu’nun yokluğunu yaşadığımız her önemli hadisede arıyoruz.Bu buluşma münasebetiyle bir kez daha hatırlamamak mümkün mü, Memur-Sen’in kurucusu, şair, müteffekkir Mehmet Akif İnan’ı rahmetle, tazimle yad ediyorum. Merhum Mehmet Akif İnan, ülkemizin en zor, çetin yıllarına tekabül eden hayatını bu güzel ülkeye, bu necip millete vakfetmiş bir gönül insanıdır.

MERHUM MEHMET AKİF İNAN GÜNÜMÜZÜN YUNUS EMRE’SİDİR

Akif İnan günümüzün Yunus Emre’sidir. Sendikayı sadece memurların hukukunu savunan bir çatı olarak değil aynı zamanda bir uyanış ve diriliş hareketi olarak görmüştür. Bir taraftan sendikal mücadele verirken Kudüs’tün, Filistin’in dünyadaki bütün mazlumların acısını bir kor gibi yüreğinde taşımıştır. Her bir sendika şubesini fikri tartışmaların yapıldığı, güncel meselelerin konuşulduğu bir kültür evi, bir ilim yuvası olarak tasvir etmiştir.

MEMUR-SEN DARBECİLERE MEYDANI DAR EDEN BÜYÜK BİR AİLEDİR

Kendisi 60 yıllık ömründe geride hoş bir seda bırakmak için Memur-Sen gibi bir miras bırakmak için harcadı. Rabbim ondan razı olsun. Mekanı cennet olsun. Onun ömrü vefa etmese de bugün Memur-Sen’in Akif İnan’ın hayallerini gerçekleştirdiğini görüyoruz. Memur-Sen ülkemizin en etkili, en güçlü sivil toplum örgütü olarak mili irade ve demokrasinin sancaktarlığını yapıyor. Dünyanın çok farklı ülkelerine yardım götüren, medeniyet değerlerimizin taşıyıcısı bir Memur-Sen var bugün. Türkiye’nin daha büyük, müreffeh, güçlü bir ülke olması için gecesini gündüzüne katarak çalışan Memur-Sen 15 Temmuz’da olduğu gibi milli iradeye canı pahasına sahip çıkan, darbecileri meydanları dar eden büyük bir ailedir.

G-20 ÜYESİ TÜRKİYE DÜNYANIN EN CÖMERT ÜLKESİDİR

Şahsım ve dava arkadaşlarımla birlikte bugüne kadar verdiğimiz mücadele hamdolsun boşa gitmedi. Adeta bir kar topu gibi çığ olduk ve bu ülkede hizmeti yayarak devam ettik. Bugün dünyanın en gelişmiş ülkeleri bünyesinde barındıran G-20 üyesi bir Türkiye var. Demokraside bölgesine bir ilham kaynağı olan ülkeyiz. Dünyanın en cömert 1 numaralı ülkesiyiz. Somali’den Arakan’a, Yemen’den Afganistan’a kadar AFAD, Kızılay, TİKA’mızla kardeşlerimize destek oluyoruz. Hayırcılar devamlı ne diyorlar? Adını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne hayır diyorlardı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapılırken, Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılırken yine hayır dediler.

Bir önceki yazımız olan Türkiyenin iyiliğini mi düşünüyorlar? başlıklı makalemizde gülyalı, metin gündoğdu ve Ordu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir