Erdoğan: Trump'ın kadrosu henüz duruma hakim değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal 7 – Ülke TV ortak canlı yayınında Mehmet Acet’in sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın, Suriye konusunu değerlendirirken Trump’ın rolüne ilişkin yaptığı tespit dikkat çekti. Erdoğan, Trump’ın halen Obama’dan devraldığı kadroyla çalıştığını, kendi kadrosunun ise duruma henüz hakim olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

TRUMP HANGİ KADRO İLE YAPACAK?

6 yıllık süre içerisinde her şeyden önce Sayın Obama ne yazık ki ne Suriye’de ne Irak’ta üzerine düşen görevi yapması gerektiği şekilde yerine getirmedi. Bunları kendileri ile çok konuştuk. 

Şu anda Trump Obama’nın bıraktığı o tabloyu devralmış durumda. Bunu hangi kadro ile nasıl yapacak?

HENÜZ KENDİ KADROSU DURUMA HAKİM DEĞİL

Şu anda gördüğüm kadarıyla Obama’nın bıraktığı kadro var elinde. Henüz kendi kadrosu duruma hakim değil.

OBAMA’YA YAPTIĞIMIZ TEKLİFİ TRUMP’A DA YAPTIK

Bu böyle devam edecek olursa bu terör esintileri ve cinayetler devam edecek. ABD’nin önce bunu değiştirmesi lazım. Bir terör örgütünü bir başka terör örgütü ile yok edelim elimiz de sıcaktan soğuğa değmesin bu olmaz. Bu teklifi Obama’ya da yapmıştık şimdi de size yapıyoruz. Gelin DEAŞ’ı oradan birlikte temizleyelim. Ama siz buna hala olumlu cevap veremiyorsunuz dedim. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya baktığımızda masum insanları hedef alan bugün ki saldırı göz ardı edilemez. Beşar Esed’in bu hain eylemleri önceki yönetimin beceriksizliğidir.

Bir önceki yazımız olan Abdullah Gül’den siyasi partilere övgü başlıklı makalemizde abdullah gül, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir