Saadet Partisi yine şaşırtmadı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu 16 Nisan’daki halk oylamasından hayır çıkması halinde, herkesin kabul edebileceği, kimseye olağanüstü yetki vermeyen ve erkler arasında denge sağlayan bir sistemin hep birlikte kurulabileceğini söyledi.

‘HAYIR’ ÇIKMASI EVET ÇIKMASINDAN EVLAYMIŞ

Tekrar vurgu yapıyoruz, ‘hayır’ çıkması ‘evet’ çıkmasından daha evladır, daha iyidir. Neden böyle söylüyoruz? Çünkü biz başkanlık sistemine karşı değiliz. Bugün getirilen sisteme karşıyız. Ondan dolayı da diyoruz ki eğer ‘hayır’ çıkarsa yeniden oturur herkesin kabul edebileceği, kimseye olağanüstü yetki vermeyen, güçler arasında, erkler arasında denge sağlayan bir sistemi birlikte kurarız. Biz onun için herkesi, özellikle bu kadar karışık bir dönemde aklını başında tutanları itidale, düşünmeye ve bu memleketin hepimizin memleketi olduğunu hatırlamaya davet ediyoruz.

Batılı ülkelerin son zamanlarda Türkiye’yi adeta bir terör ülkesi olarak damgalamaya çalıştığına işaret eden Karamollaoğlu, ABD’nin, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu sekiz ülkeden direkt uçuşlara yönelik elektronik cihaz kısıtlamasına ilişkin kararına da tepki gösterdi.

Karamollaoğlu, seyahat edenlerin büyük kısmının iş adamı olduğuna dikkati çekerek, bu tutumun Türkiye’ye karşı yapılmış bir haksızlık olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan CHP'li başkan 'Evet' dedi, ortalık karıştı başlıklı makalemizde akçakoca, chp ve Düzce hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir